V Milovicích už jen Pražská integrovaná doprava

Obyvatelé Milovic se od 2. 7. 2016 dočkají plnohodnotného zapojení veřejné dopravy do systému PID. Po letech dvojvládí Pražské integrované dopravy (PID) a Středočeské integrované dopravy (SID) bude z pohledu cestujícího jedno, do kterého autobusu nastoupí. Hlavně, když pojede jeho směrem. Odpadne tak každodenní situace, kdy autobus 432 je přeplněný k prasknutí a H51 tzv. veze vzduch.

Na Mladé již PID znají již několik let a mnozí i využívají. Na jednu jízdenku mohou jet jak autobusem k nádraží, tak i pokračovat do Lysé, Prahy nebo třeba Brandýsa nad Labem. Nejen, že cena takové jízdenky je nižší, ale často se může podařit na stejnou jízdenku se vrátit i domů. Například jízdenka za 62 Kč, která Vás doveze do Prahy, platí 3.5 hodiny, takže (pokud nemá vlak zpoždění), máte v centru Prahy na vyřízení potřebných věcí více než hodinu. Samozřejmostí je možnost koupit dražší jízdenku, která má delší časovou platnost, ale je levnější než dvě jízdenky po 62 Kč.

Použití předplacených jízdenek je pro cestující, kteří necestují do Prahy též možné, ale měsíční čí čtvrtletní jízdenky lze koupit jen v Praze či např. v Brandýse nad Labem. Také existuje možnost nakoupit online a opencard/Lítačku nechat zvalidovat někým ze známých či při víkendovém výletu.

PID se od července rozšíří do všech městských částí. Kromě Milovic obsáhnou nové linky také Straky a Zbožíčko. Milovice (včetně Božího daru), Straky i Zbožíčko budou stejně jako nyní Mladá v pásmu 4, tedy jízdné do Prahy 62 Kč, do Lysé za 18 Kč (autobusem od Mirakula či Telecomu i za 12 Kč – časový limit 15 minut). Benátecká Vrutice bude i v pásmu 3, takže do Prahy bude stačit jízdenka za 54 Kč.

Pro někoho může být též zajímavé dojet do Lysé autobusem a tam přestopit na vlak směr Praha/Brandýs nad Labem.

Co se bohužel od července nezmění je fakt, že do Benátek nad Jizerou se z Milovic pohodlně dostat nedá. V pracovní dny bude možné z Benátecké Vrutice využít jeden z devíti spojů, ale z centra Milovic není žádný rozumný přípoj.

Následující odkazy obsahují jízdní řády z vybraných zastávek v podobě malých kartiček. Můžete si je vytisknout a vložit do pouzdra, kde máte svou Lítačku či opencard.

Tyršova Armádní Telecom Mirakulum Balonka