Milovická MHD očima Svobodných

Zavedením linky 432 raketově vzrostl počet cestujících v autobusech na​ Mladé, neboť umožňuje využívat jízdenky PID společně s vlakem nebo Pražskou hromadnou dopravou. Zájem o linku je tak obrovský, že ranní spoje jsou přeplněné.

Vedle toho je linka H51 poloprázdná, ​přestože jezdí ve velmi podobný čas a stejnou trasu. V ostatních částech dne je druhý autobus nadbytečný, ovšem při existenci dvou linek nelze jeden zrušit bez náhrady.

Proto je cílem Svobodných dokončit ve spolupráci se Středočeským krajem integraci autobusových linek v Milovicích do PID. Finance za zrušené nadbytečné spoje v pracovní dny budou využity na prodloužení odpoledního a posílení víkendového provozu autobusů tak, aby navazovaly na nově zavedené přímé vlaky z/do Prahy.

Obyvatelům Benátecké Vrutice, Balonky a Božího Daru tím bude také umožněno používat jednotnou jízdenku PID. Věříme, že i v těchto městských částech vzroste po integraci počet spokojených cestujících a finance placené za autobusovou dopravu tak budou rozumně využity.

Tomáš Milbach
kandidát Svobodných do Zastupitelstva